Barcelona, Beijing, Bensheim, Berlin, Biała Rawska, Białystok, Bonn, Buenos Aires, Cordoba, Czeladź, Frankfurt am Main, Góra św. Anny, Hamburg, Hannover, Helsinki, Hohenheim, Kraków, Las Vegas, Łódź, Malbork, Mejszagoła, Montreal, München, New York, Nowa Huta, Nowa Ruda, Oberursel, Philadelphia, PA, Praha, Ratingen Rawka, Reims, Sosnowiec, Strzelin, Tarnów, Tel Aviv, Tomaszów Mazowiecki, Vienna, Warszawa, Wrocław, Zakopane, Zawoja, Złotów, Żory
Blog > Komentarze do wpisu
PRZEGLAD FILMÓW CHINSKICH, konferencja prasowa 21.09. z degustacja

DROGA DO SZKOŁY/ WALKING TO SCHOOL
Rok Produkcji: 2009
*

Stowarzyszenie Filmowców Polskich ma zaszczyt zaprosic na konferencje prasowa z okazji rozpoczecia

PRZEGLADU FILMÓW CHINSKICH polaczona z degustacja kuchni chinskiej

wtorek 21 wrzesnia, godz. 10.30, kino Kultura, Krakowskie Przedmiescie 21/23

W konferencji udzial wezma:

Zhang Hongsen, Minister z chinskiego Biuro Radia, Filmu i Telewizji

Ding Haijia, Radca ds. kultury Ambasady Chinskiej Republiki Ludowej w Warszawie

Jacek Bromski, Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Po konferencji zapraszamy na spotkanie z kuchnia chinska, przygotowane dzieki uprzejmosci restauracji China Garden (www.chinagarden.pl), która zaprezentuje zestaw oryginalnych przekasek, m.in. kaczke, nalesniki wiosenne, wolowine duszona i salatke z selerem naciowym i grzybami mun.

Stowarzyszenie Filmowców Polskich zaprasza we wrzesniu 2010 roku na trzecia edycje Przegladu Filmów Chinskich. Przeglad odbedzie sie w dwóch kinach nalezacych do Sieci Kin SFP – w warszawskim kinie KULTURA w dniach 21-24 wrzesnia oraz w Lodzi w kinie Polonia od 27 do 30 wrzesnia. Podczas Przegladu zaprezentujemy 7 filmów chinskich z ostatnich lat, prezentujacych najrózniejsze style i gatunki filmowe, m.in. „AfterShock” – najbardziej dochodowy film w historii chinskiej kinematografii.

www.przeglad-filmow-chinskich.pl

Akredytacje: Paulina Kobus, tel.: +48 607 76 10 26, email:
p.kobus@sfp.org.pl

Pozdrawiam
Marcin Wielondek
  hellomarcin@wp.pl
http://groups.yahoo.com/group/polska-chiny/message/4321


*(...) w chińskich górach są takie miejsca, gdzie dzieci do szkoły przeprawiają się za pomocą... mostu linowego, jak zawodowi kaskaderzy lub alpiniści, pokonując ogromne przepaści na hakach i linach. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy z utęsknieniem czekają na budowę mostu, który połączy ich ze światem i ułatwi dzieciom dostęp do edukacji.
Wawa, 7-letni chłopiec, zazdrości swojej starszej siostrze, która może już samodzielnie przeprawiać się przez rzekę. Matka tłumaczy Wawie, że będzie mógł przekraczać przepaść pod nadzorem ojca, kiedy ten wróci z pracy. Problem w tym, że pokusa jest zbyt silna, a ojciec wciąż nie wraca ... Wawa wciąż potajemnie ćwiczy trudną przeprawę. Pewnego dnia zostaje "odkryty" przez szkolną nauczycielkę, która postanawia przekonać chłopca do zaprzestania tych ryzykownych treningów.
"Droga do szkoły" to bardzo wzruszający film, zapadający w pamięć za sprawą gry dziecięcych aktorów, niezwykłych pejzaży, egzotycznej dla Europejczyka kultury i cywilizacji mieszkańców gór. Film otrzymał dwie najbardziej prestiżowe chińskie nagrody w kategorii "najlepszy film dziecięcy" - Golden Rooster and Hundred Flowers oraz nagrodę Huabiao w 2009 roku.
sobota, 18 września 2010, kultur
Tagi: film

Polecane wpisy

Nasza Czeladź

Utwórz swoją wizytówkę kosiewski.
Add me to your address book